Кожен, хто хоче придбати квартиру в новобудові, стикається з необхідністю визначитись, чи готовий він(вона) чекати на “здачу”, чи переплатити та купити квартиру в “зданому” будинку. Отож спершу потрібно розібратись із термінологією.

Зданий – введений в експлуатацію з присвоєнням поштової адреси. Після закінчення будівельних робіт забудовник подає документи до міської ради яка і приймає рішення та видає декларацію про введення будинку в експлуатацію та присвоює поштову адресу.

Кожен забудовник при виході на ринок нерухомості Івано-Франківська повинен для себе визначитись, яку нішу він хоче зайняти. Таких ніш можна виділити три.

ПЕРША – це забудовники з дуже високими темпами та об’ємами будівництва, як правило надійні. Необхідність підтримання цих темпів, а також неможливість за всім вслідкувати внаслідок об’ємів спонукає забудовника іти на компроміси з якістю будівництва та внутрішніх робіт. Швидко будують, вчасно здають, якість майже не контролюється. Невисока вартість квадратного метра.

ДРУГА – забудовники середнього ешелону, будують довше, об’єми нижче. Проте відсутність такої високої необхідності спішити та встигнути в терміни, дозволяє їм витратити більше часу на контроль якості. Середні темпи та об’єми будівництва, прийнятна якість. Ціна середня по ринку.

ТРЕТЯ – як правило відомі забудовники з гучними іменами та потужними піар-кампаніями. Внаслідок заявленої високої якості будівництва, змушені іти на компроміси з термінами та об’ємами будівництва. Низькі(а часом дуже низькі) темпи будівництва, нерідко затримують здачу, контроль якості будівництва та часто невисока вартість квадратного метра площі квартири.

Класифікація доволі проста, кожен з читачів напевне сам зможе привести достатню кількість прикладів конкретних компаній в ту чи іншу групу.

Проте в останні декілька років активними темпами почала розвиватись ЧЕТВЕРТА група забудовників, молоді та енергійні компанії які внаслідок великої конкуренції серед перших трьох груп, змушені були поеднати у собі найкращі сторони усіх. Будувати доволі швидко при збереженні високої якості та невисокої ціни, вони тим не менш зарекомендували себе як надійні та стабільні партнери своїх покупців. Тут можна придбати квартиру високої якості, яка швидко збудуеться та за помірну ціну.

З написаного вище можна зрозуміти, що для людини яка не дуже орієнтується в ринку новобудов Івано-Франківська, прийняти рішення про вибір квартир в того чи іншого забудовника може бути не дуже просто. Як визначатись, яку квартиру та в якого забудовника обрати поговоримо у наступній статті.