Давайте поговоримо про це на прикладі реальних ситуацій та цифр.

У 2012 році середня вартість квадратного метра в новобудові м. Івано-Франківська в м-ні Каскад становила  4500 гривень при курсі долара 8 грн/дол, тобто близько 560 дол/кв.м. Середня площа наприклад  2-к. квартир становила 65 кв.м. Рахуємо і виходить 36400 доларів США.

На початок 2018 року середня вартість квартир у тому ж районі Івано-Франківська уже становила 11000 грн/кв.м. Курс долара 28 грн/дол. Виходить що у гривнях ціна суттєво зросла, в 2.5 рази, але при цьому вартість національної валюти впала у 3.5 рази. Знову вдаємось до нехитрих розрахунків і виходить, що вартість квадратного метра площі квартири у новобудові становить уже 390 дол./кв.м. Тобто та ж квартира 65 кв.м. коштує уже 25350 доларів США.

Що ми маємо в кінці кінців. Людина придбала нерухомість, з надією вигідно її реалізувати через якийсь час, та коли дійшло до необхідності продати, виявилось, що вона(він, вони) втратила на цій операції більше 11000 доларів. Що скажете? Цифри не брешуть.

А тепер увага! Важливо розуміти для чого Ви і саме Ви купуєте нерухомість. Хтось планує в ній проживати усе життя. Хтось хоче купити невелику квартиру, пожити в ній а потім продати та придбати щось просторіше. А хтось має суттєві збереження, але не довіряє банкам, а сусід(варіант кум, брат, сват і т.д.) порадив купити нерухомість. В усіх цих випадках варіанти і порядок дій будуть РІЗНИМИ!

Отже виявляться, що не вся нерухомість підходить для задоволення тих чи інших потреб, і та квартира яка б ідеально підійшла для проживання, може зовсім не підходити для інвестиції.

На реальних прикладах реальних людей, наших клієнтів, ми постараємося показати Вам, як варто чи не варто робити в тих чи інших ситуаціях. Шукайте їх на нашій сторінці у Facebook під хештегом  #щоденник_ріелтора.