Звичайно що ні! Для того щоб купити чи продати квартиру потрібен лише покупець, продавець та нотаріус. То навіщо тоді взагалі існує таке поняття як ріелтор? Про це далі.

Щоб зрозуміти усю подальшу писанину, потрібно спочатку розібратись, що означає це поняття та як воно виникло.

Слово «Ріелтор» походить від англ. «Real Estate»(нерухомість). Людину яка працює з ринком нерухомості називають «Real Estate agent», тобто агент з продажу нерухомості. Американці зі США вирішили спростити це поняття та назвати агента з продажу нерухомості просто – ріелтор. Хоча насправді терміном ріелтор має право називатись лише учасник Національної Асоціації Ріелторів США. Однак це слово міцно закріпилось, та стало загальновідомою назвою професії по всьому світу.

Тобто ріелтор – це агент з продажу нерухомості. Агент – це юридична або фізична особа, що здійснює певні дії за дорученням іншої особи від її імені і за її рахунок без права підпису документів від імені цієї особи. А от уже які дії ви узгодите і доручите ріелтору те й буде його завданням, за яке він власне і бере гроші.

Підсумовуючи усе вище сказане можна зробити висновок, що ріелтор потрібен не для того щоб продати чи придбати об’єкт нерухомості, а для того щоб зробити цей процес максимально комфортним(швидким, зрозумілим, вигідним і т.ін.).

У інших статтях ми детальніше зупинимось на тому, як побудувати взаємодію та правильно вибрати ріелтора. Якими основними рисами та навичками повинен він володіти, щоб можна було назвати його ПРОФЕСІОНАЛОМ.