Насправді нічого страшного чи складного в цьому понятті немає. Словом “переуступка” в народі називають договір уступлення майнових прав.

При купівлі квартири від забудовника покупець отримує договір купівлі нерухомого майна, що буде збудовано в майбутньому та квитанції про оплату. Даний договір говорить про те, що забудовник після введення будинку в експлуатацію зобов’язується надати покупцю квартиру ,вказану в договорі, у власність. Бувають ситуації(доволі таки часто бувають), що покупець хоче продати квартиру, але має лише договір із забудовником. У такому разі рішення про продаж квартири іншому покупцю приймає забудовник, розриваючи договір з попереднім та оформляючи його на нового. Саме цей процес і називають «переуступкою». Відбувається він за допомогою договору уступлення майнових прав, тобто попередній покупець перед забудовником уступає право на власність на дану квартиру новому покупцю. Тобто фактично ви купуєте квартиру у забудовника, та перед державою будете першим її власником.

Чи варто боятись цього слова?

Тут усе залежатиме від того, у якого забудовника ви купуєте квартиру. Якщо це великий забудовник, який має хорошу репутацію підтверджену роками, сміло купуйте, він не допустить ущербу своїй репутації продавши одну і ту саму квартиру різним особам.

Проте якщо це якийсь малий приватний підприємець чи компанія без відомого імені, потрібно бути дуже обережним. У такому випадку ми рекомендуємо зв’язатись зі спеціалістом в сфері нерухомості, який знає що і як потрібно перевірити та до кого звернутись по інформацію.

Цієї інформації повинно бути достатньо для Вас, щоб прийняти правильне рішення про те, варто чи ні боятись слова “Переуступка”. Спеціалісти Центру Нерухомості завжди радо допоможуть Вам у виборі квартири під саме Ваші потреби, зроблять Ваш вибір легким та безпечним.