Простими словами – це БАЗОВА КОМПЛЕКТАЦІЯ квартири в новобудові(як в автомобіля є базова, а є з опціями).

Саме слово «сирець» не є дуже приємним на слух, та викликає безліч різних(часом дуже дивних) асоціацій. Отож виникла певна необхідність у простому, так би мовити народному, поясненні даного терміну.

Виникнення терміну пов’язане з необхідністю розділити ринок квартир на ті, що вже готові до проживання і експлуатації, та квартири на стадії чорнової обробки від забудовника. Вимовляти(а тим паче писати) щось на кшталт – квартира з чорновою обробкою, погодьтеся не дуже зручно. І ось уже ми чуємо у розмовах клієнтів терміни – «готова» та «сира» квартира. Термін «готова» квартира означає, що у ній уже зроблено ремонт(не обов’язково з меблями) та знаходиться вона в «зданому», тобто введеному в експлуатацію будинку. Термін же «сирець» виник, як Ви шановні читачі уже зрозуміли, із терміну «сира» квартира. То що ж він у кінці-кінців означає?

Сирець – квартира у новобудові, «зданій» або на стадії будівництва, в якій зроблено(або буде зроблено) лише чорнову обробку. До чорнової обробки відноситься встановлення вхідних дверей, вікон, лічильників на усі комунікації, штукатурка стін та стяжка підлоги. Це і є стандартна квартира типу «сирець». Котел, підігріви підлог, розведення електрики і т.ін. вважаються опціями.

Різні забудовники включають у вартість своїх квартир різні опції, а ще буває потенційні власники замовляють додаткові опції. Якість робіт по обробці квартир та опцій, що пропонують забудовники буває дуже різною, та як правило не дуже хорошою. Щоб знати та розібратись у всіх цих нюансах(один забудовник в різних будинках може зробити як добре так і не дуже), потрібно витрати чимало часу, та усе одно не бути певним. Тому ми радимо у таких випадках звертатись до професіоналів ринку новобудов, що допоможуть підібрати квартиру під Ваші особисті потреби максимально швидко та вигідно, без зайвих стресів та витрат часу.